Kurzy a lektori

V rodinnom oddychovom centre aktívne pracujú certifikované lektorky:

Zuzka Švaňová vedie pohybové aktivity: SM systém, Kruhový tréning a Fit mon= happy kid.

Anna Semančíková vedie kurz predpôrodnej prípravy.

Lucia Mikošová dlhoročne vedie kurz Yamaha.

Tatiana Baníková je lektorkou Hyponpôrodu, poradkyňou dojčenia a nosenia detí, o. z. Mamila, študujúcou dulou a lektorkou tehotenského a popôrodného cvičenia UNIPA.

Zuzana Roháčková vedie Podpornú skupinu dojčiacich mám. Je dulou a laktačnou poradkyňou.

Na čo sa zameriavajú jednotlivé kurzy?

SM Systém

SM Systém je určený pre každého jedinca – deti od 5 rokov, dospelí i starší ľudia, ktorí majú záujem o zdravý telesný vývoj, prevenciu proti vzniku bolestí chrbta, prípadne trpia problémami s chrbticou. SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe.

Kurz FIT MOM = HAPPY KID

✅ dieťa sa učí pracovať v kolektíve
✅ učí sa robiť to, čo sa od neho žiada, nie len to čo si zmyslí
✅ trénuje si fyzickú zdatnosť
✅ trénuje si jemnú/hrubú motoriku
✅ buduje si imunitu
✅ výborný základ pred nástupom do škôlky
✅každá hodina aj keď dieťatko na nej nespolupracuje na 100% mu dáva veľa, často len pozoruje, ale verte že si to fixuje

Kruhový tréning

Kruhový tréning je výborným spôsobom, ako behom jednej jednotky pracovať na svalovej sile a flexibilite, celkovej kondície a vytrvalosti. Jeden tréning je zložený z niekoľkých „kruhov“, pričom každý obsahuje 6 až 10 cvikov, ktoré sa v rámci neho vykonávajú jeden po druhom (buď predpísaný počet opakovaní alebo určitý časový úsek) s čo najmenšími prestávkami. Po nej sa kruh zopakuje toľkokrát, koľko sa naplánovalo. Skladba je takisto veľmi variabilná, obsahuje cviky, ktoré precvičia svaly celého tela.

Kontakt: zuzana.svanova1@gmail.com

YAMAHA CLASS

Deti si zvykajú na pobyt v kolektíve a učia sa sociálnym vzťahom. Každá hodina rozvíja určitú tému zo života detí, ktoré zodpovedajú ich veku a skúsenostiam. Ku každej téme je pripravená zodpovedajúca pieseň, báseň a sluchová ukážka, takže spoločne s príbehom a rytmickou alebo pohybovou hrou tvorí hodina organický jednotný celok.

Deti, ktoré sú odmalička hudobne rozvíjané, získavajú okrem potešenia z hudby podvedome i predpoklady k rozvoju ich kognitívnych schopností. V dojčenskom veku vedie počúvanie hudby a „hudobné brebtanie“ piesní k intenzívnemu prepájaniu siete nervových buniek v mozgu. Pri intenzívnom a aktívnom prežívaní hudby zvládajú deti v tomto veku hudobnú komunikáciu ako svoju druhú materinskú reč.

Vyučovací program ROBÍK od 4 mesiacov do 18 mesiacov

Deti počas jedného roku hudobne objavujú svet, ktorý ich obklopuje a učia sa mu porozumieť. Farebné leporelo s piesňami, básňami a odbornými komentármi, rovnako ako CD s naspievanými piesňami slúžia rodičom k domácemu opakovaniu hudobných zážitkov.

Vyučovací program PRVÉ KRÔČIKY K HUDBE – od 18 mesiacov  do 4 rokov

Obsahom Prvých krôčikov sú jednoduché piesne, rozprávanie, hudobno-pohybové a rytmické hry, počúvanie skladieb, hra na rytmické hudobné nástroje (vrátane doplňujúcich výtvarných a pracovných činností). Ku každej téme je pripravená zodpovedajúca pieseň, báseň a posluchová ukážka, takže spoločne s príbehom a rytmickou alebo pohybovou hrou tvorí hodina organický jednotný celok. Vďaka aktívnej účasti jedného z rodičov (starých rodičov), využívaním zaujímavých učebných materiálov – moderných spevníkov, CD s nahrávkami piesní a posluchových skladieb, leporiel a ďalších progresívnych pomôcok, je pôsobenie cielené a intenzívne.

Tel. kontakt: 0904 951 159, yamahaclass.presov@gmail.com

Predpôrodná príprava

Cieľom je pripraviť budúcu mamičku na pôrod. Súčasťou kurzu je aj cvičenie pre tehotné mamičky. Dozviete sa o dojčení i o starostlivosti o novorodenca. Na kurz môžete zobrať aj svojho partnera.

Kontakt: 0949 273 832, nercia.miliant@post.sk

Podporná skupina dojčiacich mám

Vedie ju Zuzka Roháčková, alebo Táňa Baníková, laktačné poradkyne. Cieľom je podpora dojčenia, rozprávanie o ťažkostiach a radostiach spojených s dojčením. V komornom prostredí s dieťatkom si vychutnajte kávu, čaj a príďte sa porozprávať o dojčení. Treba sa navzájom podporiť i pomôcť si.

Zuzka Roháčková: zuzana.rohackova@gmail.com

Táňa Baníková: 0908 037 078

Na jednotlivé kurzy sa môžete hlásiť telefonicky priamo jednotlivým lektorkám, alebo na emerka.roc@gmail.com

Ďalšou činnosťou, ktorou sa v EMERKE zaoberáme je PORADENSTVO.

Odborní poradcovia: Andrea Bérešová, Lucia Sekeľová a Katarína Frimerová vám radi poradia, pomôžu a pripravia na pracovný pohovor, aby ste nástup po materskej, či rodičovskej dovolenke mali čo najplynulejší. Ak nie ste spokojná v práci a hľadáte niečo iné, vieme vás sprevádzať a podporiť pri hľadaní iného zamestnania.

Ak chcete zmenu v profesii, vieme vám pomôcť nájsť vhodný rekvalifikačný kurz, aby ste mohli vykonávať, čo vás baví.

V sociálnej oblasti radi pomôžu odbornou radou a vedením Zuzana Zálehová a Antónia Kancírová, asistentky sociálnej práce

Napíšte nám na: emerka.roc@gmail.com, alebo zavolajte na t. č.: 0908 384 216